1 na 100 z 2389, czyli Zwycięska Drużyna z Rękowa

W bieżącym roku szkolnym sześć drużyn z Naszej Szkoły wzięło udział w konkursie plastyczno-cyfrowym organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową Państwowy Instytut Badawczy oraz NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Temat konkursu był ogromnym wyzwaniem, ponieważ brzmiał: „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy w dowolnej technice cyfrowej (np. plakat w formacie .jpg, .png, bądź animacja).

W konkursie wzięło udział 2389 prac z całej Polski (z czego 6 z naszej Szkoły). Główną nagrodą było 100 szaf mobilnych z 16 laptopami, ale również nagrody indywidualne dla Koordynatora grupy i uczniów zwycięskich drużyn. 

W tej setce zwycięzców znalazła się drużyna z Naszej Szkoły, mianowicie „Świeżaki z 6 paki„, a dokładniej 9 uczniów z klasy 6 prowadzonej przez Panią Adę. Wykonali oni pracę w formacie gif w programie Pivot. Każdy z uczniów wykazał się swoimi własnymi umiejętnościami – część kreatywnością w postaci pomysłów i cytatów, inni wykazali się kompetencjami cyfrowymi, i ucząc się programu, włożyli życie w gifa, a jeszcze inni włożyli wiele pracy w realu, aby stworzyć zdjęcia do jego tła.

Wszystko to ostatecznie w pracy w grupie przyczyniło się do ogromnego sukcesu – DO WYGRANEJ! Nie tylko temat konkursu i jego zasady, ale również liczby nadesłanych prac, mówią, jak Wielki to jest Sukces, i dla uczniów, jak i dla Naszej Szkoły.

Wielkie GRATULACJE!!!

Pełną listę zwycięzców oraz jak wyglądał konkurs można zobaczyć na stronie: otymsiewie.pl

Wszystkie wygrane prace, w tym naszą, będzie można podziwiać w wirtualnej galerii zwycięskich prac 1 września 2021r.

Poniżej przedstawiamy tylko wybrane screeny z gifa.

Tekst: Adriana Kleina