Dzień Ziemi, czyli pożegnanie z latem.

Pożegnanie lata nie musi być smutne. W naszej szkole, w sobotę 25 września, wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi, bo znowu zmobilizował i połączył nas piknik.

Spotkaliśmy się na boisku szkolnym, aby wspólnie się pobawić i zintegrować. Była to świetna okazja do spotkania się uczniów stacjonarnych, uczniów z Edukacji Domowej, nauczycieli oraz rodziców. Zaszczyceni zostaliśmy również obecnością Pana Burmistrza Mirosława Jarosza oraz Pani Poseł Agnieszka Soin.

Na uczestników czekało mnóstwo niespodzianek. Podczas pikniku nasi goście mogli dobrze zjeść – była kiełbaska z grilla, popcorn, pyszne ciasta, ciasteczka, babeczki – nad którymi czuwała P. Ewelina Muszyńska z Radą Rodziców. Klasa 5 wraz z P. Asią Rudecką przygotowała swoje stoisko z różnymi smakołykami oraz pluszakową loterią w celu zbiórki na klasową wycieczkę. Był też skok… ortograficzny. U Pani Eweliny Rączki można było się zmierzyć z zadaniami językowymi, nie tylko z powodu pikniku, ale również z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Klasa 8 na czele z P. Alą Solecką przygotowała stoisko z wyjątkową herbatą i kawą. Pani Basia Podgórska stworzyła kreatywne stoisko z masą solną, a Pani Celina Ścisłowska wyczarowała bańki mydlane. Za nadzór techniczny odpowiedzialny był Pan Paweł Ladra.

Jak wszyscy dobrze wiemy, dzieci uwielbiają biegać i skakać, a ich energii nie da się wyczerpać, dlatego zamki dmuchane były najlepszą alternatywą dla dzieci. Główną część imprezy wypełniły gry i zabawy, w których rywalizowały dzieci oraz rodzice. Szaleństwo zabawy dostarczyli Pan Ariel Miklas z Panią Agnieszką Pieluszyńską. Nie zabrakło wyścigu w workach, sprawnościowego toru przeszkód, a także przeciąganie liny, szczególnie, gdy rodzice rywalizowali wspólnie ze swoimi dziećmi oraz strzelania z łuku.

Nad całością pikniku czuwali uczniowie-wolontariusze i nauczyciele. 

Widząc uśmiechy i radość na twarzach naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości, widać było, że wszyscy czas spędzili miło 🙂

Rada Rodziców serdecznie dziękuję wszystkim razem jak i każdemu z osobna. Bez Waszej, nawet najmniejszej pomocy i zaangażowania, organizacja tego pikniku nie byłaby możliwa. Dziękuję wszystkim Rodzicom za przygotowanie ciasteczek, cukierków i upieczenie ciast oraz wszystkim Rodzicom za hojne datki. Pieniądze z kiermaszu zasilą konto Rady Rodziców, a tym samym zostaną przeznaczone na potrzeby naszych dzieci.

Tekst: Agnieszka Pieluszyńska, Anna Pietrus

Korekta: Adriana Kleina

Zdjęcia: Agnieszka Pieluszyńska, Monika Polewczak