Prezentacja szkoły na Sesję Rady Gminy. Część 1.

 

3 lutego Szkoła zaprezentowała się na Sesji Rady Gminy w Sobótce.

Szkołę zaprezentowali uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z koordynatorem.

Przebieg prezentacji odbył się według 4 głównych punktów:

  1. Szkoła jako budynek, w którym się uczymy.
  2. Uroczystości i wydarzenia szkolne, czyli co robimy i jak się bawimy.
  3. Kreatywność, spontaniczność i chęci, czyli wszystko to, co ponad podstawę programową.
  4. Osiągnięcia i wyniki uczniów.

Część 1 rozpoczęła się od wprowadzenia, w którym ukazano czym i kim jest dla nas szkoła. Następnie wyjaśnione zostało czym jest Edukacja Domowa, którą szkoła prowadzi.

Prezentacja rozpoczęła się słowami:

Jesteśmy uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Rękowie. Chcemy dzisiaj Państwu zaprezentować, czym i kim jest dla nas nasza szkoła. Szkoła to budynek, miejsce naszych wzlotów i upadków, sukcesów i porażek. Szkoła to nasi nauczyciele i specjaliści, którzy zawsze są z nami tworząc pozytywną atmosferę i wspierając nas w rozwoju. Szkoła to też rodzice, którzy wychowują i pomagają oraz osoby, na które zawsze możemy liczyć.

Szkoła, to my uczniowie, którzy stawiamy swoje pierwsze i kolejne kroki w edukacji, zabawie i pierwszych doświadczeniach codziennie uczęszczając na zajęcia; to uczniowie Edukacji Domowej, czyli spełniający obowiązek szkolny poza szkołą oraz uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zanim przejdziemy do dalszej części prezentacji krótko wyjaśnimy czym jest edukacja domowa. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem, rodzice mogą podjąć decyzję o nauczaniu swoich dzieci poza szkołą. Stają się oni wtedy nauczycielami swoich pociech. Każde dziecko w edukacji domowej jest uczniem określonej szkoły, w której co roku zdaje egzaminy klasyfikacyjne, ale nie tylko.

Nasi domowi uczniowie biorą udział w zajęciach dydaktycznych, wycieczkach, konkursach, wydarzeniach i warsztatach organizowanych na terenie szkoły w Rękowie przez naszych nauczycieli. Ich rodzice natomiast mogą liczyć na wsparcie merytoryczne naszej kadry nauczycielskiej w zakresie metodyki nauczania.

Szkoła w Rękowie jest najlepiej ocenianą szkołą prowadzącą Edukację domową na Dolnym Śląsku.

Dane prezentacji:

Zdjęcia: Andrzej Morawek, Adriana Kleina, Barbara Podgórska, Katarzyna Piętek, Grażyna Skupin, facebook.pl, rekowszkola.org

Tekst: Adriana Kleina, nauczyciele i uczniowie

Wykonanie prezentacji: Adriana Kleina, Julia Muszyńska, kl.8

Prezentowali: Julia Muszyńska – uczennica klasy 8, Mateusz Ladra – uczeń klasy 8, Wiktoria Jędrzejczyk – uczennica klasy 6

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *