Rodzice Rodzicom
Jeżeli, ktoś z Państwa przeczytał wartościową książkę, która może być pomocna innym rodzicom i zechce się podzielić tym „znaleziskiem”, to proszę napisać krótką recenzję z podpisem + tytuł i autora oraz ewentualnie zdjęcie okładki.
Recenzję należy wysłać do Pani Grażyny Skupin na adres: gskupin.nsp.rekow@gmail.com
Z książek, które są godne polecenia z mojej strony to:
1. „Bajki logopedyczne misia Api”
Dla grup 2-4 lata i 4-6 lat.
Autor: Agata Kalina
źródło: LINK
2. „Wszystko o emocjach”
Autor: Felicity Brooks
Ta publikacja rozpoczęła naszą przygodę z emocjami. Uczy rozpoznać i zrozumieć oraz nazywać emocje.
źródło: LINK
3. „Uczuciometr inspektora Krokodyla” – tutaj bardzo przypadł do gustu uczuciometr, którym synek sam mierzył sobie nastrój każdego dnia, książka zabrała nas w dalszą podróż po świecie emocji.
Autor: Susanna Isern
źródło: LINK
4. „Moja supermoc – uważność i spokój żabki” – książką rozpoczęliśmy przygodę z mindfulness. Została ona Nam polecona przez psychologa, kiedy w sierpniu tego roku wracając z wakacji braliśmy udział w wypadku samochodowym. Synek wtedy stał się bardzo pobudzony, często się złościł, był niespokojny i zestresowany. Bardzo pomocne okazały się materiały MP3 zawierające ćwiczenia relaksacyjne. Dla grupy wiekowej: 5-12 lat.
Autor: Eline Snel
źródło: LINK
5. Seria o PINKU:
„Jesteś ważny, PINKU” – kształtowanie własnej wartości opowiadania o sympatycznym stworku, których każdy rozdział zakończony jest ćwiczeniami.
„Odwagi, PINKU” – o kształtowaniu odporności psychicznej.
„Jesteś prawdziwym przyjacielem, PINKU” – książka dotyka relacji z rówieśnikami.
Autor: Urszula Młodnicka
źródło: LINK
6. 'Wdzięcznik’ to ostatnia z książek, którą polecamy wraz z 6 letnim pasjonatem. Jest to rodzaj dziennika, w którym notujemy i dajemy sobie czas na przemyślenia swoich myśli, wspomnień, celów.
Praca zbiorowa wydawnictwa: Charaktery. Nabyliśmy ją wraz z pismem – „Małe charaktery”, który także na stałe gości w naszej biblioteczce.
źródło: LINK
Pozdrawiamy
Justyna Cieślikowska i Adaś
źródło: LINK
Z serca polecam Pana Michała Zawadkę- zarówno książki jak i nagrania na YouTube ze spotkań z Dziećmi i Młodzieżą.
Ma świetny kontakt z odbiorcami, porusza i prowokuje do myślenia 🙂
Jego seria książek „Chcę być kimś” to fenomenalny przewodnik, nie tylko dla Dziecka, ale i Dorosłych na tym skorzysta 🙂
Kolejny Człowiek, którego warto słuchać, obserwować, a być może i skorzystać ze szkolenia, to Tomasz Zieliński.
Prowadzi „Usłyszeć na czas”- okienko, w którym wspiera Dzieci i Młodzież z trudnościami emocjonalnymi, po próbach samobójczych i samookaleczaniu się.
Zamieszcza wpisy na swoim profilu na fb, które czasem wręcz potrząsają i otwierają oczy na to jak może czuć, myśleć o sobie i otoczeniu Dziecko, jak odbierać świat .
Mnie, za każdym razem wzrusza i daje pozytywny pstryczek.
Korzystałam z warsztatów online- szczerze polecam 🙂
Daje narzędzia Nam Dorosłym do zrozumienia oraz budowania bezpiecznej relacji z dorastającym Dzieckiem 🙂
Pozdrawiam serdecznie 🙂
Magdalena Drab
„15 (u)ważnych opowieści” to publikacja, która zagościła w Naszej biblioteczce bardzo niedawno. Zawiera 15 opowiadań napisanych przez polskich autorów. 12 autorek i autorów obejrzało i na nowo nadało treść ulubionym filmom Disneya i Pixara. Książka uczy uważności na innych, poznawania siebie, empatii otwartości oraz mierzenia się z uprzedzeniami. Książka to inwestycja na lata. Mojemu 6-letniemu synowi, czytam sama gdyż opowiadania są dość długie; 10-letni chrześniak przeczytał sam. Książka na końcu rozdziału zawiera dialogi dwójki rodzeństwa pisane młodzieżowym językiem, strefę odkrywania, gdzie po zeskanowaniu kodu QR możemy np.: nauczyć się podstaw języka migowego po zeskanowaniu kodu przenośmy się na platformę You Tube, gdzie możemy obejrzeć film. Strefa doświadczania zawiera ciekawostki, wyzwania, które także możemy poznać skanując kod QR.
źródło zdjęcia: LINK