Dla klasy 8 i nie tylko… Trzepot motywacji.

„Szukaj motyli…”

Droga klaso 8, ale również 7 i 6 i młodsze… Drodzy Rodzice Uczniów.

Czas, który doświadczamy to ciężki czas. Ciężki, bo nikomu nieznany, ciężki bo nikt się tego nie spodziewał, ciężki, bo wszyscy musimy sobie radzić bez instrukcji obsługi. Ale ciężki czas to czas, który może być równie złym jak i dobrym. Wszystko zależy od puntu siedzenia 😉

To czas na łatwe oceny, hmmm… Kto by z tego nie skorzystał? Czas na indywidualne konsultacje z nauczycielami. Czas na sprawdziany online. Kto by się tego spodziewał? 

Kochani, jesteście Pierwsi w historii. Będzie co opowiadać kiedyś tam 😉

Ale ten czas to czas na poznanie nowych umiejętności, jakim jest organizacja pracy, poszukiwanie informacji, znalezienie informacji – to jest niesamowity sukces. To czas na przełamanie barier, żeby porozumiewać się online, nie tylko ze znajomymi, ale także z nauczycielami i innymi specjalistami, którzy są z Wami i służą pomocą. Bo prośba o pomoc, jaką są konsultacje, porada to również umiejętność. To czas kiedy można poznać internet nie tylko jako gry i filmiki z kotami, ale jako narzędzie komunikacji, informacji, poznania nowych aplikacji = to też umiejętności i sukcesy każdego z Was. Co w przyszłości się na pewno przyda.

Skoro już jest ciężko, to przynajmniej korzystajmy z pozytywów zaistniałej sytuacji = nabytych umiejętności i wiedzy nikt Wam nie zabierze.

Szukajcie motyli 🙂

Jakich motyli? Polecam filmik poniżej i dalsze, jeśli temat zainteresuje:

Obejrzyj filmik

Przy okazji, jeśli ktoś – Uczeń, Rodzic, Nauczyciel, ma ochotę pochwalić się swoimi sukcesami – i tymi małymi i tymi większymi –  w tej trudnej sytuacji zdalnej nauki, może do mnie pisać na mail: kleinaada@gmail.com lub po prostu umieścić to w komentarzu poniżej.

Pamiętajcie, że Jesteśmy Razem jako społeczeństwo rękowskie. Teraz online, bo nieważna jest odległość.

Wasz Doradca Zawodowy

Ada Kleina

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *