Prezentacja szkoły na Sesję Rady Gminy. Część 3.

3 lutego Szkoła zaprezentowała się na Sesji Rady Gminy w Sobótce.

Szkołę zaprezentowali uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z koordynatorem.

Przebieg prezentacji odbył się według 4 głównych punktów:

  1. Szkoła jako budynek, w którym się uczymy.
  2. Uroczystości i wydarzenia szkolne, czyli co robimy i jak się bawimy.
  3. Kreatywność, spontaniczność i chęci, czyli wszystko to, co ponad podstawę programową.
  4. Osiągnięcia i wyniki uczniów.

Część 3 przedstawiała to, co robimy w naszej szkole:

Po pierwsze się uczymy. Nad naszą edukacją opiekę sprawuje grono pedagogiczne, które dzielnie i cierpliwie przekazuje nam wiedzę. Klasy wczesnoszkolne zdobywają wiedzę nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim praktycznie poprzez zajęcia artystyczne i doświadczalne. My, starsi, jak każdy w naszym kraju uczymy się polskiego, matematyki, języków obcych, historii, przedmiotów przyrodniczych i artystycznych. Nasz doradca zawodowy odkrywa nasze talenty, poprzez wnikliwą obserwację i analizę naszych poczynań.

Język polski to nie taki, jaki znacie. To lekcje pełne kreatywności, pisania wierszy i głębokiej analizy nie tylko lektur, ale samych siebie. Matematyka to lekcje poznawania liczb, nowych zagadnień i praktycznego jej wykorzystania.

Języki obce nie są nam obce. W czasach globalizacji i internetu wiemy jak ważna jest ich nauka i znajomość.

Historia, bo ważne jest wiedzieć o tym co było, żeby się nie powtórzyło.

Pomimo, że brakuje nam pracowni przyrodniczej, nasi nauczyciele się nie poddają. Posiadamy jednak trochę pomocy naukowych, zakupionych z funduszów szkoły oraz otrzymanych od darczyńców. Dzięki nim robimy doświadczenia, eksperymentujemy i zdobywamy wiedzę praktyczną.

Nasi nauczyciele kształtują nasze talenty artystyczne i pokazują na różnych wydarzeniach szkolnych. A tych wydarzeń trochę mamy.

Dzień Kropki – czyli dzień kreatywności, inspiracji i sztuki.

Dzień autyzmu na znak tolerancji i integracji.

Pasowanie pierwszoklasistów.

W poczuciu powagi i obowiązku co roku odbywają się wybory do samorządu szkolnego.

Obchody Dnia Niepodległości w duchu patriotyzmu odbywają się co roku z innym pomysłem na przedstawienie, wykorzystując talenty artystyczne.

Dzień Tolerancji i Życzliwości – czasem na codzień ciężko być miłym, dlatego staramy się w sobie zaszczepić uśmiech i życzliwość na stałe.

Nasza szkoła jest Członkiem Klubu Szkół UNICEF i po raz pierwszy w tym roku brała udział w obchodach „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF”. 20 listopada świętując wspólnie 30 rocznicę uchwalenia konwencji o prawach dziecka odśpiewaliśmy piosenkę, a w klasach prowadzone były zajęcia poszerzające wiedzę o prawach dziecka.

Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, bo miło jest dostać własnoręcznie napisany list.

Wycieczki szkolne i klasowe to czas, w którym możemy być razem poza murami szkoły, ale także to czas edukacji i poznawania nowych rzeczy. Hydropolis, Krasiejów, Książ, Zoo, wycieczki w góry to tylko część miejsc jakie widzieliśmy. W tym roku wybieramy się na szkolną wycieczkę do Zakopanego.

Dane prezentacji:

Zdjęcia: Andrzej Morawek, Adriana Kleina, Barbara Podgórska, Katarzyna Piętek, Grażyna Skupin, facebook.pl, rekowszkola.org

Tekst: Adriana Kleina, nauczyciele i uczniowie

Wykonanie prezentacji: Adriana Kleina, Julia Muszyńska, kl.8

Prezentowali:Julia Muszyńska – uczennica klasy 8, Mateusz Ladra – uczeń klasy 8, Wiktoria Jędrzejczyk – uczennica klasy 6