Ratownikiem może być każdy…

… takimi słowami rozpoczęło się szkolenie z pierwszej pomocy. Wystarczy trochę wiedzy na bazie schematów i ćwiczeń praktycznych, które mieliśmy możliwość doświadczyć na szkoleniu dla klas 7 i 8. Tak może kiedyś uratujemy komuś życie…

Tego może nauczyć się każdy i świetnie zaprezentowali to nasi uczniowie. Nowe możliwości i wyzwanie spowodowało, że rzeczywiście każdy może, jeśli jest odrobina chęci.

Ratownik medyczny – taki zawód dodatkowo prezentowany był dziś dla uczniów naszej szkoły. Aby nim zostać zawodowo należy ukończyć szkołę średnią  i zakończyć studia z ratownictwa medycznego przynajmniej na poziomie licencjatu. Zawód trudny, wymagający poświęceń, odpowiedzialności oraz zaangażowania, no i zawód niekoniecznie godziwie płatny. Zawód, który wykonują w większości ludzie z powołania.

 

Pomysłodawczynią wydarzenia była Pani Ada w ramach doradztwa zawodowego oraz podstawy programowej z biologii i EdB, a całe szkolenie odbyło się dzięki sfinansowaniu go przez Panią Dyrektor, za co serdecznie dziękujemy.

Tekst: Adriana Kleina

Zdjęcia: Adriana Kleina, Monika Ligas