Spotkanie Rodzin Rękowskich Edukacji Domowej

Spotkanie Rodzin Rękowskich Edukacji Domowej odbyło się 7 marca w NSPzOI w Rękowie. Rodzice miło spędzili czas, a dzieci spożytkowały swój na twórczej i kreatywnej edukacji.

 

Nauczyciele z NSPzOI dla dzieci z ED przygotowali ciekawe zajęcia.

Na pierwszym piętrze panie z edukacji wczesnoszkolnej, tj. Pani Celina, Pani Kasia, Pani Basia, i Pani Magda zorganizowały kreatywne zajęcia dla młodszych. Dzieci mogły tworzyć swoje prace z masy solnej, masy porcelanowej i piasku kinetycznego, a także stworzyć naszyjnik, czy bransoletkę z makaronu. Po twórczym wysiłku mogły zagrać na butelkach wypełnionych wodą oraz oddać się beztroskim zabawom.

W klasie obok Pani Ala zorganizowała turniej w gry planszowe, a Pani Asia walkę z „bykami”, czyli zabawy z ortografią.

Na drugim piętrze można było poznać tajniki nauki języka niemieckiego z Panem Witoldem, a z Panią Adą otworzyć „Skrzynkę Niespodzianek”. Warunek był jeden: przejść 6 zadań w Escape Roomie na temat anatomii człowieka i odnaleźć 3 cyfry.

Na parterze odbyły się zajęcia sportowe. Niestety Pan Ariel z przyczyn niezależnych nie mógł przybyć, ale uczniowie klasy 8 dzielnie Go zastąpili i wspólnie z uczniami ED rozegrali kilka meczy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym i wszystkim obecnym nauczycielom, ale również Pani wicedyrektor Agnieszce, za pomoc Pani Ewelinie oraz za przybycie Panu Czesławowi.

Serdecznie dziękujemy również uczniom klasy 8 tj. Julce, Martynie, Kubie, Mateuszowi S., Kacprowi i Maćkowi oraz uczniowi kl. 7 Kamilowi za pomoc w przygotowaniach i organizacji całego wydarzenia. Wasza pomoc była nieoceniona.

Tekst: Adriana Kleina
Pomoc w pisaniu tekstu: Barbara Podgórska, Katarzyna Piętek
Zdjęcia: Barbara Podgórska, Katarzyna Piętek, Magdalena Mielczarek, Adriana Kleina, Joanna Rudecka