Wiosenno-letnie wydarzenia w oddziałach przedszkolnych

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

21.06.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Ach, co to był za bal! Kopciuszek zgubił swój pantofelek, ale książę szybko go odnalazł. Krasnoludki były bardzo głodne, więc zaprosiły Śnieżkę w odwiedziny. Wilk zaprzyjaźnił się z Czerwonym Kapturkiem, Babcią i Gajowym. I ten piękny taniec Laleczek z porcelany… A wszystko to działo się pod czujnym okiem naszych Pań! W przedstawieniu brały udział dzieci z Małego Przedszkola oraz oddziału przedszkolnego. Oczywiście na widowni nie mogło zabraknąć najbliższych. Chciałoby się do tego wrócić, ale już nastał czas wakacji, odpoczynku i zbierania siły na nowe doświadczenia… Życzymy Wszystkim bajkowych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia wkrótce!

Film

Spotkanie z policjantem

Przed wakacjami w naszej zerówce oraz Małym przedszkolu, odbyło się spotkanie z panem policjantem młodszym aspirantem Albertem Majerem. Przekazał dzieciom ważne informacje, które posyłamy dalej – PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZEŃSTWIE W CZASIE WAKACJI.

Spotkanie z pszczołą – oko w oko

Naszych najmłodszych uczniów odwiedził Pan pszczelarz Mariusz Dąbek z pasieki Ekonatura. Opowiedział:

– o swojej pasji oraz podzielił się swoją wiedzą na temat tych małych, ale jakże pożytecznych owadów.

– o tym, jak należy się zachować gdy np. usiądzie na nas pszczoła lub gdy pszczoła nad użądli, a jej żądło zostanie w naszym ciele.

– o rodzajach pszczół, ich kolorze oraz pochodzeniu.

Zaprezentował nam pszczoły austriackie, które dzieci mogły obejrzeć z bliska. Chętne dzieci spróbowały również miodu prosto z ramki pszczelej.

Międzynarodowy Dzień Książki

Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci to święto obchodzone co roku w dniu 2 kwietnia. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Święto obchodzone jest w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza H.CH. Andersena. Jest to świetna okazja, aby skupić się na czytaniu różnorodnych i wartościowych książek dzieciom. W tym roku dzięki naszym wspaniałym nauczycielom i pracownikom, przedszkolaki mogły poznać nowych bohaterów oraz wartości takie jak przyjaźń, szacunek, odpowiedzialność oraz empatia. Podczas czytania, nasi goście starali się wcielić w postacie z książek i stworzyć atmosferę, która pozwoliła dzieciom przenieść się w świat literatury. Dzień Książki okazał się dobrym sposobem na promowanie czytelnictwa i rozwijanie wyobraźni u najmłodszych.

Tekst, zdjęcia, film: Joanna Majer, Paulina Kurtycz