Wiosno, wiosno przybywaj!

W dniu 19.03.2021 r. dzieci z Małego Przedszkola, oddziału przedszkolnego „0” oraz klasy 1 wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy i powitania wiosny.

Powitanie wiosny to dla każdego człowieka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania do tej uroczystości. W tym dniu wszyscy przybyli do szkoły ubrani na kolorowo. Rano wspólnie odczytaliśmy list od Bociana Klekotka, który wymyślił dla nas kilka dość trudnych zadań, ale dzieci świetnie sobie poradziły z ich wykonaniem. Następnie wspólnie z paniami wykonały aż trzy Marzanny! Nauczyły się piosenki o wiośnie oraz okrzyków przeganiających zimę i witających wiosnę. Przed oficjalnym pożegnaniem zimy odbył się wiosenny quiz, który nie jednemu sprawił kłopot.

Po wielkich przygotowaniach nadszedł czas, aby tradycji stało się zadość. Marzanny zostały uroczyście pożegnane, a potem spalone. Dzieci swoimi okrzykami próbowały odstraszyć zimę i przywołać wiosnę. Po pełnym dniu wrażeń, oczywiście, nie zabrakło czasu na wiosenne zabawy na świeżym powietrzu.

Tekst: Paulina Kurtycz

Zdjęcia: Barbara Podgórska, Paulina Kurtycz