Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla naszych uczniów, rodziców i nauczycieli

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla naszych uczniów, rodziców i nauczycieli

Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego koronawirusem i szeregiem zmian, które zostały wprowadzone w nasze życie: ograniczenia przemieszczania się, nauka zdalna i wyzwania z nią związane, brak bezpośredniego kontaktu z bliskimi i rówieśnikami może wpływać destabilizująco na kondycję psychiczną zarówno dorosłych, jak i dzieci. 

W związku z tym informujemy, że w sytuacjach trudnych związanych z kontynuowaniem nauki zdalnej, czy poczuciem utraty równowagi psychicznej wywołanym różnymi innymi czynnikami mogą się Państwo kontaktować z psychologiem szkolnym p. Magdaleną Pachar (wtorek godz. 7.40–15.40 e-mail: psycholog.online@o2.pl po kontakcie mailowym uruchamia kontakt telefoniczny) i pedagogiem szkolnym p. Grażyną Skupin (poniedziałek – piątek godz. 9.00-13.00 tel. stacjonarny szkoły lub e-mail: gskupin@wp.pl , Messenger, Whatsapp). 

W stałym kontakcie z Państwem pozostają również nauczyciele i wychowawcy wg indywidualnego harmonogramu oraz poprzez e-dziennik.

 

Dodatkowo można skorzystać ze wsparcia ogólnopolskich organizacji pod następującymi numerami telefonów:

Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli: 800 080 222

LINK

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – bezpłatny, czynny całą dobę: 116 111

Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie zostaną chętnie wysłuchani i uzyskają pomoc w trudnych sytuacjach.

LINK

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, telefon czynny całą dobę: 800 120 002

Dzwoniąc pod ten numer uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną, informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.

LINK

„Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości”