Wyślij „Wykrzyknik”

Pomoc jest wszędzie, tylko trzeba wiedzieć, gdzie szukać…

Pani Grażynka, nasz specjalista pedagog jest zawsze i apeluje, żebyście pamiętali, że zawsze Wam pomożemy: wychowawca, nauczyciel, któremu ufacie, specjalista w danej dziedzinie.

„„Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, stałeś się celem ataku w Internecie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam. Zadzwoń pod darmowy numer 800 12 12 12 lub napisz na internetowym czacie. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać anonimowy. Eksperci pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, gdzie znaleźć konkretne wsparcie”

Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.
Czat prowadzony jest na stronie – https://brpd.gov.pl/sos-czat/ .

Tutaj w szkole jesteśmy także, aby Cię wspierać. Możesz się kontaktować ze swoimi wychowawcami, z Panią psycholog Magdaleną Pachar, z Panią pedagog Grażyną Skupin za pośrednictwem e-dziennika, Teams czy nawet Messengera (jeżeli tak się umówiliście z wychowawcą). Najważniejsze, że nie musisz nawet pisać – WYSTARCZY, ŻE WYŚLESZ ! (wykrzyknik), a skontaktujemy się z Tobą.
Pamiętaj, że wokół zawsze jest ktoś, kto Ci pomoże.

Tylko właśnie musisz o tym powiedzieć. Wiemy, że często nie jest łatwo mówić, albo ciężko jest stwierdzić, co jest nie tak…

Dlatego, żeby było łatwiej wyślij wykrzyknik „!” mailem (kontakty do nauczycieli są w zakładce „Kontakt”), Teamsem, Messengerem, e-dziennikiem – jak Ci wygodnie, do osoby, której najbardziej ufasz w szkole, a my już będziemy wiedzieć, co zrobić.