Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dnia 25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2020/21. Rok bardzo nietypowy, w którym nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice zmuszeni zostaliśmy do poszerzania swoich horyzontów. Uczniowie mierzyli się z treściami nauczania, nauczyciele przełamywali opory przed zdalnymi metodami. Rodzice zaś wchodząc w rolę nauczycieli (zwłaszcza młodszych uczniów stacjonarnych) – doświadczali często bezsilności w tłumaczeniu dzieciom świata. Łatwo nie było!
 
Ale daliśmy radę!
 
Zakończenie w naszej szkole odbyło się w dwóch częściach: o 8.00 dla uczniów stacjonarnych, o 11.00 – dla uczniów edukacji domowej.
Na pierwszą uroczystość przyjechał Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka – pan Mirosław Jarosz wraz z zastępczynią- panią Ewą Fiedler-Łeńską.
Po odśpiewaniu Hymnu, dokonaniu zmiany w składzie Pocztu Sztandarowego i wręczeniu świadectw z wyróżnieniem i Dyplomów uczniom kl. 4-7 (pozostałe wychowawcy wręczali w klasach) pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów stacjonarnych. Były podziękowania, indywidualne Dyplomy Absolwenta, młodsi koledzy i koleżanki wręczali ósmoklasistom namalowane przez siebie ich portrety (ich zdjęcia można zobaczyć poniżej).
Nieoficjalna część pożegnania miała miejsce po południu – dyskoteka i ognisko kl. 7 i 8 oraz  Wspominkowy quiz kl. 8 z wychowawczynią.
 
O godz.11.00 czekaliśmy na naszych Uczniów i Rodziców z edukacji domowej. Wręczyliśmy świadectwa wszystkim uczniom, którzy do nas dotarli w tym dniu. Pozostałe – czekają w sekretariacie szkoły. Choć z tą grupą uczniów widywaliśmy się rzadziej, z niektórymi tylko podczas egzaminów, to niejeden z nich pozostawił niezatarty ślad w naszych sercach.
 
Pożegnaliśmy łącznie 30-tu Absolwentów, w tym dziesięciu uczniów stacjonarnych i dwudziestu uczniów spełniających obowiązek szkolny poza szkołą.
 
Wszystkim naszym Uczniom i ich Rodzicom życzymy udanych wakacji!

Absolwentom dodatkowo – aby doświadczyli w nowej szkole przyjaznej atmosfery 🙂

 

Tekst: Alicja Solecka

Zdjęcia: Monika Polewczak, pomysł i zdjęcia portretów Absolwentów: Iga Zakrzewska-Morawek