Nowości i inne informacje na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych AKTUALIZACJA 25 Marca

Ten wpis został utworzony w celu czytelniejszych informacji. Tutaj będą pojawiać się nowe informacje z datą dodania.

25.03.2020r.

Konkurs „Kangur” przeniesiony na 16.04.20, godz. 9.00 (termin może ulec zmianie).

Konkurs „Świetlik” przeniesiony 28.04.20 (termin może ulec zmianie).

 

23.03.2020r.

INFORMACJA

1. Lista kontaktów do nauczycieli znajduje się na stronie szkoły w zakładce „Zdalne lekcje” samym dole

(w przyszłym tygodniu będą również umieszczone godziny konsultacji oraz możliwe drogi kontaktu z poszczególnymi nauczycielami).

2. Termin oddania materiałów z 1 i 2 tygodnia czasu zawieszenia zajęć dla klas 4 – 8 zostają przedłużone do dnia 27 marca (piątek).

3. Wszystkie zadania do oddania, które zostały zadane przez nauczycieli należy wysłać im najpóźniej do niedzieli, 29 marca.

4. 3 tydzień czasu zawieszenia zajęć zaczynamy od poniedziałku, czyli będzie trwał od 30.03 do 03.04 – piątek , a tym samym kolejna dawka materiałów dydaktycznych na cały tydzień zostanie umieszczona w niedzielę wieczorem. Prosimy rozkładać sobie materiały, tak aby zachowywać zasady zdrowego uczenia się 😉 (nie za długo przed komputerem, nie wszystko na raz, przerwy podczas pracy, prawidłowe odżywianie się i nawadnianie itd.).


21.03.2020r.

Po orędziu prezydenta z dnia 20 marca, wiemy, że do 10 kwietnia jesteśmy zdani na zdalne nauczanie. To czas trudny dla wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Dlatego warto ustalić jasne zasady organizacji dla wszystkich.

1. To nie czas wolny.

2. Nauka jest obowiązkowa. Link tu: Rozporządzenie MEN

3. Nauczyciele też pracują i są dla uczniów dostępni – wszytko zostało jasno określone od pierwszego dnia zawieszenia zajęć. Link: materiały dydaktyczne 

ponadto została utworzona nowa zakładka na stronie, gdzie będą pojawiać się materiały dydaktyczne (czas i zakres materiałów będzie ustalony do dnia 25 marca zgodnie z rozporządzeniem ) – ZDALNE LEKCJE

4. Rodzice nie są zmuszani do nauczania, ale na pewno są do wytłumaczenia zaistniałej sytuacji i do motywacji. Link jak to robić tu: Jak skutecznie mobilizować dziecko do nauki

 

Dziękujemy 🙂


20.03.2020r.

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

po czasie szału i chaosu została stworzona nowa zakładka na stronie głównej – „Zdalne lekcje”.

Z myślą o wszystkich, materiały dydaktyczne na czas zawieszenia zajęć, zostały uporządkowane na klasy, a te na przedmioty. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie będzie wygodniejsze i czytelniejsze 🙂

 

Link: ZDALNE LEKCJE


Materiały dydaktyczne na czas zawieszenia zajęć (16-25.03) są TU

 


17.03.202r.16.03.2020r.

Drodzy Uczniowie,

MEN opublikował świetną platformę „Zdalne lekcje”. Dla każdej klasy, z każdego przedmiotu znajdują się aktualne tematy z programu.

Link: Zdalne lekcje

 

Uwaga!!! Przy wybranych tematach od naszych nauczycieli znajdują się linki przekierowujące do tematu nazwane „ZDALNA LEKCJA”

Linki takie pojawiły się już przy niektórych tematach z biologii i chemii.


15.03.2020r.

Na stronie pojawiły się materiały na okres 2 tygodni, tj. 16 – 25 marca i częściowo na okres tygodnia (np. matematyka). Bardzo prosimy rozłożyć pracę na ten czas.

W międzyczasie będą jeszcze dodawane materiały, dlatego bardzo prosimy zaglądać na wpis regularnie. Jednak nie będzie już ich tak dużo, jak w ostatnich dniach 😉 Każda aktualizacja jest opisana stosownym wpisie w tytule.


14.03.2020r.

Konkurs „Świetlik” przeniesiony z 17 marca na 31 marca (termin może ulec zmianie).

„Pokaz talentów” planowany na 20 marca będzie albo przeniesiony na inny termin, albo odbędzie się dopiero w roku szkolnym 2020/2021.


14.03.2020r.

COŚ NOWEGO I CIEKAWEGO 🙂

W poniższym linku na aplikacji padlet.com zostały już umieszczone i będą aktualizowane różne darmowe i ciekawe strony internetowe, pomysły na spędzenie kreatywnie czasu, propozycje od nauczycieli, itp.

A może sami coś zaproponujecie? 🤔😏 Już jedną propozycję od ucznia mamy.

Pomysły można wrzucać na mojego maila: kleada@tlen.pl

 

Link:Darmowe materiały dydaktyczne