Słów kilka od Burmistrza na nowy rok szkolny

 

Szanowni Państwo

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Pracownicy Administracji i Obsługi,

Rodzice i Uczniowie 

Wkraczamy w nowy rok szkolny 2021/2022. W tym szczególnym dniu jestem myślami z każdym z Was, a szczególnie z tymi, którzy swoją szkolną przygodę dopiero rozpoczynają. Jest to dla nas wszystkich ważne wydarzenie, zwłaszcza, że po raz kolejny inaugurujemy naukę i pracę w cieniu pandemii. Po wakacyjnym wypoczynku wracają do swoich codziennych obowiązków szkolnych uczniowie i nauczyciele, ale podobnie, jak rok temu, ten powrót jest pełen niewiadomych. Nikt z nas nie jest dziś w stanie przewidzieć, jaki będzie scenariusz najbliższych tygodni i miesięcy w szkole. Wierzę jednak, że nauczeni doświadczeniem potrafimy przetrwać nawet najtrudniejszy czas, stosując standardy bezpieczeństwa rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ekspertów w tej dziedzinie oraz wypracowane w szkole procedury. Wszyscy wiemy, jak ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest powrót do nauki stacjonarnej. Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a nawet najnowocześniejsze technologie nie stworzą właściwej przestrzeni do budowania trwałych relacji międzyludzkich i rówieśniczych. 

Szczególne życzenia kieruję do Uczniów, którzy stęsknili się już za bezpośrednim kontaktem z kolegami i nauczycielami. Szkoła będzie stawiać przed Wami wyzwania, czasem łatwe, innym razem trudniejsze. Pamiętajcie jednak, że zawsze możecie liczyć na wsparcie Waszych rodziców i nauczycieli. Wykorzystajcie jak najlepiej możliwości, jakie oferuje szkoła. Spełniajcie marzenia i realizujcie ambitne cele. Nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie, przestrzegajcie szkolnych procedur i dbajcie o dobro swoje i innych. 

Sukcesy szkoły nie byłyby możliwe bez dobrej współpracy z Rodzicami. Jesteście Państwo dla swoich pociech ostoją bezpieczeństwa, a dla szkoły najważniejszymi partnerami. Wspólnie zadbajmy o to, aby szkoła była miejscem przyjaznym i bezpiecznym, a codzienne zmagania uczniów wspierało mądre zaangażowanie dorosłych, gotowych do dialogu i współdziałania. Życzę Wam spełnienia wszelkich oczekiwań i wielu powodów do dumy z osiągnięć dzieci. 

Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi placówek oświatowych życzę spokojnej pracy, sukcesów w realizacji planów zawodowych i osobistych, a przede wszystkim wytrwałości i odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Wasza wiedza, doświadczenie i zaangażowanie zdecydują o właściwym przygotowaniu uczniów do kolejnego etapu edukacji i dorosłego życia. Dzięki Wam szkoła może być inspirująca i ciekawa. Niech praca przynosi Państwu satysfakcję oraz uznanie i szacunek społeczny. 

Niezależnie od trudności, z którymi będziemy mieć do czynienia, głównym celem jest nauka. Edukacja bowiem pozwala młodym ludziom dobrze wejść w życie, mądrze je zaplanować, daje szanse i możliwości na osiąganie sukcesów oraz spełnianie marzeń. Za jak najlepszą realizację tych celów odpowiadamy wspólnie. Zyczę wszystkim, by ten nowy rok szkolny był rokiem bezpiecznym, pełnym ciekawych doświadczeń i nowych umiejętności. A z tego co trudne, wspólnie wyciągajmy pozytywne wnioski. 

Z poważaniem 

Burmistrz

mgr Mirosław Jarosz

 

Oryginał listu: LINK